Om oss

Cuboid Technologies er et vaskekte teknologiselskap, i elvebyen Drammen. Hos oss er det folkene som jobber her og visjonene som driver selskapet. All kompetanse og knowhow holder vi internt, noe som sikrer rask respons fra idè til virkelighet. Vi kopierer aldri, men skaper løsninger ut fra erfaringer og kunnskap.

Vår visjon er å bli markedsledende aktør på digitale selvbetjente salgs -og leveringsløsninger i Skandinavia. Spissingen vår er digitale kantiner, digitale pickup -points og interne kontroll og utleveringsløsninger.

I motorrommet sitter et veldreid ingeniør-team med spisskompetanse på akkurat det vi driver med. Ved roret sitter en idèrik ledelse. På dekk finner du et lag som alltid er parat og sørger for at skuta er skikket. Summen av dette, setter oss i stand til å utøve sterk skaperånd som realiseres i form av produksjon med norsk nøyaktighet.

Våre løsninger

Digitale hentepunkter – LEAN

Som Skandinavisk markedsleder, har vi siden 2015 levert løsninger til næringslivet, der vi benytter vareautomater og smartlockers som et digitalisert uttakssystem for forbruksmateriell, verktøy, komponenter og datautstyr mm. Alt linket opp til vårt IoTCloud system. Det skal være enkelt fra bestilling av henther.no til det å sette systemene i skarp drift. Det skal også være enkelt for sluttbruker å bruke systemet. Løsningene kan beviselig spare en bedrift for 40% i forbruksmateriell og verktøy. Høsten 2019 slapp vi vår siste versjon av henther.no, et system som gir helt uante muligheter for en bedrift til å komme seg inn i digitaliseringsalderen. Henther.no gir helt uante muligheter for en bedrift til å komme seg inn i digitaliseringsalderen.

Les mer

Digitale kantiner

FRIGG kantine utfordrer tradisjonelle kantiner. Det digitale møter håndlaget lokal dagsfersk mat. En installasjon øker kantinens oppetid til 24/7. Den leverer dagsferske bagetter, salater, varme middagsretter, wraps, hjemmelaget yoghurt og drikke. Vi har null matsvinn og miljøvennlig emballasje som mantra. Datovarer (mer enn 24t) omsettes i andre kanaler til redusert pris. Våre nøye utplukkede lokale kokker og kjøkken sørger for press på utviklingen av maten. Vi tilbyr mat som støtter seg på lokale matprodusenter, produsenter man ikke når i nærbutikken.

Les mer

Våre fornøyde referansekunder

Cuboid – en gasellebedrift

Siden 2015 har vi gjennom vårt samarbeid med industrien laget noen av de beste systemene på markedet, det har gjort at vi er markedsledende på industrial vending i Norge. I 2018 ble vi en Gasellebedrift, hvilket vi er veldig stolte av. Vi håper og tror at vi kan fortsette å kalle oss en Gasellebedrift i 2019.

Menneskene bak Cuboid

Joachim B. Hansen
Daglig leder/eier

joachim@cuboid.no

Patrick Strauss
Salgssjef

patrick@cuboid.no

Fredrik Werner
Produksjonsleder

fredrik@cuboid.no

Tine Helene R. Jönsson
Teknisk montør

tine.helene@cuboid.no

Kristine Elise Stabell
Økonomisjef

kristine@cuboid.no

Robin René R. Jönsson
Lead Systems Development Engineer

robin@cuboid.no

Daniyal Ahmed
Software Developer

daniyal@cuboid.no

Waley Chen
Junior Software Engineer

Waley@cuboid.no

Irina Braathen
Markedssjef/eier

irina@cuboid.no

Kontakt oss og vi finner en løsning
som passer akkurat deg!

TEKNISK SUPPORT
Beredskap: 08:00 – 16:00
Mob: +47 91 69 12 70
E-post: support@cuboid.no

SALG
Mob: +47 46 56 64 41

ANDRE HENVENDELSER
Tlf: +47 32 83 33 32
E-post: post@cuboid.no

ADRESSE
Øvre Eikervei 177 3048
Drammen, Norway
Orgnr: 997435192